Insamling till vår vänförsamling i Albanien

Vår vänförsamling i Burrel i Albanien har haft det tufft de sista åren. Först drabbades landet av jordbävning och sedan kom pandemin. När landet stängdes ner blev många arbetslösa och saknade försörjning. Kyrkan har bland annat delat ut matpaket. EBF har vid två tillfällen skickat ner pengar men nu tyckte vi det var dags att ge våra medlemmar chansen att ge en gåva. Du kan swisha din gåva till 123 676 10 35.
Allt som kommer in på kontot under juni- augusti går oavkortat till Albanien.

Alltså: Swishnummer: 123 676 10 35 (Evangeliska Brödraförsamlingen i Göteborg)
Märk gärna insättningen med ”Albanien” i meddelandefältet.

Saknar du swish så kan du naturligtvis också bidra genom en insättning via Bankgiro: 377–4551 och Plusgiro: 697 939–7

Tack för din gåva!