Kallelse till ordinarie församlingsmöte den 6 december, 2020

Digitalt möte kl. 14.30, via ZOOM

Med anledning av den ökade smittspridningen har Evangeliska Brödraförsamlingens styrelse beslutat att genomföra församlingsmötet den 6 december digitalt via ZOOM. Det innebär att vi inte samlas på Kungsgatan utan sitter hemma vid vår dator och deltar och följer mötet.

För att delta i församlingsmötet digitalt anmäler du dig till michael@ebfgbg.se  senast den 3 december.

Du kan delta i mötet direkt via din webbläsare. Du kan också ladda hem zoom-appen till din smartphone, läsplatta eller dator vilket är ett bra alternativ om du har möjlighet till detta. Länken som du ska klicka på för att komma till mötesrummet distribueras ut via e-post i god tid, senast dagen före mötet. Tveka inte att ta kontakt i förväg om du behöver hjälp. Kontakta i så fall Andreas Nordanstig: andreas@nordanstig.net eller 0703-250977.

Dokument med föredragningslista och bilagor inför mötet distribueras via e-post.
Hör av dig till Michael eller info@ebfgbg.se om du saknar information eller handlingar inför mötet

Varmaste hälsningar
Styrelsen för Evangeliska brödraförsamling